Majitel je vždy seznámen s možnostmi léčby, předpokládaným průběhem léčby a případnými riziky.
Pacient musí být obvykle před každým zákrokem 12 hodin bez jídla a 2 hodiny bez vody.
Je dobré s sebou na zákrok přinést vlastní deku nebo např. osušku, zvířátko se cítí lépe, pokud má u sebe něco s pachem domova.
Majitel zvířete je přítomen maximálně zavedení nitrožilního katetru a pak odchází. Pro zvířátko si přijde na smluvený čas, nebo po telefonické výzvě.
Pacient je po operaci uložen do hospitalizačního boxu, dostane léky proti bolesti, antibiotika, případně další potřebné medikamenty např. infuze a při nabytí vědomí je možné zvířátko předat majiteli domů.
Doma je nutné nechat pacienta v klidu dospat v pelíšku bez rušivých vlivů . Může dostat trochu vody ze dna misky , aby větší množství vody nenutilo na zvracení. Obvykle se nedoporučuje tentýž den krmit.
U větších zákroku je nutné počítat s tím, že zvířátko bude trpět pár dnů nechutenstvím nebo bude jíst jen velmi omezeně. Také pohybová aktivita je po větších zákrocích omezená. Nicméně je nutné zajistit každý den alespoň 3x vyvenčení a dostatek tekutin. Po břišních operacích je běžná zácpa trvající 2-3 dny, která ale odezní sama, bez nutnosti podat léky.
Pooperační kontroly jsou obvykle druhý až třetí den po operaci a každý majitel dostane přesné instrukce co dělat a co naopak nedělat. Stehy se vytahují obvykle za 10 dnů po operaci.
Na dotazy týkající se poperační léčby vždy rádi odpovíme.